HomeOznamyVy píšete, my platíme 🙂

Vy píšete, my platíme 🙂

Autor

Dátum

Kategória

Hra na dávanie.

Boh nás ako kresťanský obchod roky požehnáva a dobre vieme, že to robí aj preto, aby sme sa mohli zapojiť do jeho obľúbenej hry na dávanie. On ju vymyslel i s nasadením hrá a veľmi mu záleží na tom, aby sa ju so zanietením hrali aj jeho deti. Nie je to jednoduché a tak sa aj my v kumrane pomaličky učíme – dávať tým, ktorí to potrebujú – nie so zaťatými zubami a zavretými očami, ale s úsmevom a radostným srdcom. A aby to bolo zábavnejšie, rozhodli sme sa do tejto hry pozvať aj vás.

Za každú vašu recenziu pošleme do Afriky 1€.

Tu je naša ponuka: Ak napíšete na niektorý titul, ktorý predávame v našom obchode recenziu dlhú aspoň desať slov, pošleme do Afriky 1 €. Ak napíšete desať recenzií, my otvoríme peňaženku a pošleme 10 €. Čím viac recenzií, tým hmatateľnejšia podpora. Je to také jednoduché – Vy píšete, my platíme 🙂

 

A čo ďalej?

Vyzbierané peniaze pôjdu do remesleníckej školy Panny Márie z Kibeho, ktorú založili Pallotíni v Rwande vo farnosti Nkanga. V tejto farnosti sa bojuje s podvýživou a bezdomovectvom a vrcholom všetkých problémov je, že mladí ľudia opúšťajú školy, pretože po ukončení štúdia na všeobecných stredných školách aj tak nemajú takmer žiadnu možnosť zamestnať sa. Preto je škola Panny Márie z Kibeho remeselnícka – študenti v nej môžu nadobudnúť konkrétne zručnosti a prax, ktoré im umožnia nájsť si zamestnanie ako automechanici, kuchári, stavbári či krajčíri. 

Prepáčte nám, sme trochu excitovaní.

Tento projekt sa nám zapáčil, je konkrétny a hmatateľný a náš prínos učite pocíti. Máme z neho veľmi dobrý pocit a radi ho podporíme a chceme do toho zatiahnuť aj vás. Škola má zatiaľ tri triedy a sedemdesiatpäť žiakov. Na jeden rok fungovania potrebuje 9 630,- €, z toho asi tretina by sa mala získať zo školného, ktoré hradia študenti. Ani na toto mnohí z nich nemajú, až dvadsiatim piatim ho platí škola. Na fungovanie však potrebuje ďalších 6 255,- €, z ktorých zaplatí učiteľov (neuveriteľne nízka suma 1 890 € pokryje ich platy na celý rok), náklady na vyučovací proces (materiály a strojové vybavenie) a zabezpečenie praxe. Práve so získaním tejto sumy chceme spolu s vami škole pomôcť.

Prinúťte nás dávať viac.

Tak čo, ideme do toho? Prúd vašich recenzií na knihy, CD a DVD či doplnky rozhýbe naše finančné toky správnym smerom a nakoniec nikto nebude stratový. Dostali ste od nás prístup k našim účtom – prinúťte nás dávať viac.

 

Tento projekt robíme v spolupráci s projektom pallotínov Adopcia srdca. Môžete sa doňho samozrejme zapojiť aj sami, aby štedrosť rástla. Pre priamu podporu sa obráťte na administrátorov projektu Adopcie – tu nájdete viac informácií a kontakty: http://www.pallotini.sk/adopcia-srdca-o-projekte

 

Vy píšete, my platíme. Spolu podporujeme túto školu v Afrike.

Vy píšete, my platíme. Spolu podporujeme túto školu v Afrike.

Eva Štrbová
Redaktorka vydavateľstva kumran.sk

Najčítanejšie články