HomeNezaradenéEdičný plán vydavateľstva Kumran.sk na druhý polrok 2024

Edičný plán vydavateľstva Kumran.sk na druhý polrok 2024

Autor

Dátum

Kategória

Nedávno sme sa začítali do štatistík čítania vo svete. Najviac kníh ročne vraj prečítajú ľudia vo Francúzsku a Kanade, hneď za nimi nasleduje USA a Južná Kórea. Maličké Slovensko sa do prieskumu nedostalo, ale my si myslíme, že by sme neobstáli najhoršie. Sú tu silné skupiny, ktoré to u nás potiahnu, a jednou z nich ste určite aj vy, naši drahí čítači. Aby bolo aj v druhom polroku na čo siahnuť, chystáme pre vás tieto skvosty:

Nová kniha od Johna Marka Comera

Kniha Neúprosné nie zhonu od Johna Marka Comera, ktorú sme vydali v júli minulého roku, si získala na Slovensku veľkú čitateľskú odozvu. Autorovi sa v nej podarilo odhaliť slepé miesto moderného sveta, vážnu prekážku duchovného života. V júli tohto roku vám prinesieme ďalšiu dôležitú knihu od tohto autora Practising the Way (Praktizovanie cesty), ktorá nám uprostred hlbokej krízy učeníctva ukazuje cestu nasledovania Ježiša pre moderného človeka. Starobylé praktiky duchovného života nám majú čo ponúknuť. Naučme sa, ako preusporiadať naše dni a nasledujme Ježišovu cestu.

  • „Táto kniha mi nastavila zrkadlo a hlboko ma motivovala, tak ako sa mi to nestalo už mnoho rokov. Markov spôsob písania je výnimočný.“ Armando
  • „Toto je najlepšia kniha o nasledovaní Ježiša, akú som kedy čítala. Je jednoduchá, inšpirujúca a veľmi dobre sa číta. Ďakujem JMC!“ Lindsey
  • „Nečítam knihy… Túto som prečítal – každý by mal!“ Gary

Max Lucado: Bez strachu

Už roky od vás počúvame prosbu o nové vydanie knihy Maxa Lucada Bez strachu. Prvýkrát sme ju vydali v roku 2010 a mnohí z vás nám vtedy dali vedieť, že vám pomohla v boji so strachom a veľmi vás povzbudila. Nedá sa povedať, že by sa doba odvtedy upokojila a už nie je toľko dôvodov sa báť (nervózny smiech). Rozhodli sme sa preto vydať v auguste túto vynikajúcu Lucadovu klasiku znova učesanú a v pevnej väzbe, aby vám mohla slúžiť čo najdlhšie. Boj so strachom asi tu na zemi nikdy definitívne nevyhráme, môžeme sa však naučiť udržať ho na uzde.

  • Knižka nesklamala moje očakávania. Je vynikajúca. Zakaždým som sa tešila pri jej otvorení. Zanechala pocit skutočného kľudu a zároveň radosti, že na naše starosti nie sme a nikdy nebudeme sami 🙂. Michaela

Pollyanna dospieva

Veľmi sa nám páči, čo napísala naša čitateľka Simona v recenzii k Pollyanne na našej stránke a ešte viac, čo urobila: Táto kniha má naozaj moc meniť náš pohľad na svet. Cez obyčajno-neobyčajné situácie, ktoré Pollyanna prežíva, sa nám „hra na radosť“ dostáva pod kožu a veľmi prirodzene tak môže premieňať aj nás. S veľkým úspechom a radosťou sa stretla aj keď som ju predčítavala jednej staršej dáme pripútanej na lôžko – skutočne je to kniha nielen pre deti :). Veľmi sa teším, že znovu vychádza a dúfam, že nám Kumran prinesie aj ďalšie diely.

Áno, určite prinesieme aj ďalšie diely a dvojku obľúbenej klasiky od Eleonor H. Porterovej Pollyanna dospieva vydáme už v septembri. Pollyanna odchádza do Bostonu k pani Carewovej, žene so zlomeným srdcom, ktorá hľadá svojho strateného synovca. Spozná tam nových priateľov, zažije zaujímavé dobrodružstvá a život ju postaví pred dôležité rozhodnutie.

Nový román od Tessy Afsharovej

Dlho sme zvažovali, či tento rok vydáme nový román od Tessy Afsharovej. Ale nie :)… Žartujeme! V tejto veci sme neváhali ani minútu. Jej knihy milujeme rovnako ako vy a v októbri vás spoločne s autorkou pozveme do Perzie v románe The Peasant King (Sedliacky kráľ). Jemmah a jej sestre uniesli mamu – významnú pisárku perzského kráľa. Dievčatá musia nebadane prekĺznuť na nepriateľské územie, aby ju vyslobodili. Ich cesty sa prekrížia s tajomným princom s menom Asher.

  • Len nedávno som objavila Tessu Afsharovú a po prečítaní Skrytého princa som si nemohla pomôcť, musela som prečítať aj túto knihu. Nádherná. Tak ako v Skrytom princovi nás autorka pozýva do starovekého sveta proroka Daniela a vďaka jej veľkolepému písaniu zažijete osviežujúcu jazdu s mnohými zvratmi a zákrutami. Veľmi odporúčam tento úchvatný román. Nebudete sklamaní. Darlene

Krásny vianočný darček

A to už sa blížime k Vianociam. Krásne malé knižné diela s vianočnou tematikou sa tešia širokej obľube, možno skoro takej, ako knihy Maxa Lucada. Tento rok tieto dve lásky spojíme do jednej utešenej knižky vianočných príbehov s názvom Christmas Candle (Vianočná sviečka).

Edwarda Haddingtona, prostého výrobcu sviečok, navštívi tajomný anjel. Ticho mu odovzdá vzácny dar, dar, ktorý je poškodený a následne stratený. Edward a jeho žena Bea sa snažia dar nájsť. Keď ho nájdu, musia urobiť ťažké rozhodnutie. Kto z ich okolia potrebuje najviac zo všetkých Vianočný zázrak? Zažime s Maxom Lucadom nanovo radosť Vianoc.

Bombastické prekvapenie

Tak, ako každý rok, aj v tomto pre vás pripravíme obľúbený darček – štýlový kalendár s hlbokými myšlienkami a krásnymi fotografiami Lucie Barabasovej. Chystáme aj knihu prvotriednych biblických zamyslení pre ženy na jubilejný rok a jedno bombastické prekvapenie. Nespúšťajte nás z očí :).

Eva Štrbová
Redaktorka vydavateľstva kumran.sk

Najčítanejšie články