HomeNezaradenéDarčeky na prvé sväté prijímanie 2023

Darčeky na prvé sväté prijímanie 2023

Autor

Dátum

Kategória

V poslednej dobe mi niekoľkokrát spestrili nedeľnú omšu dvaja chlapci. Ich na prvý pohľad nepochopiteľnú prítomnosť v kostole vysvetlili až brožúrky, do ktorých si na konci omše boli dať zapísať svoju účasť. Šuhaji sa pripravujú na prvé sväté prijímanie. Viacerí dospelí sa pokúsili usmerniť ich snahu prekročiť každú hranicu slušného správania, ja medzi nimi. Nedokázala som sa však na nich hnevať dlho, pretože mi oživili pár silných misijných spomienok. Aj tam napĺňali naše dni a srdcia deti problémové, neskrotné, s výrazne zníženou motiváciou poslúchať. Zároveň však nadchnuteľné a tvárne ako mäkká hrnčiarska hlina. Deti bez prestania vykrikujúce niečo nemiestne, ale tiež híkajúce od prekvapenia, keď počúvajú o tom, ako osobne ich Boh miluje.

Takí sú naši osem – deväťroční: tvárni ako mäkká hrnčiarska hlina. Je veľa toho, čo sa pokúša do nich vtlačiť svoju pečať. Správne zvolená, príťažlivá a pre vek vhodná kniha, môže urobiť veľa práce a vyhrať pár dôležitých bojov. Preto sa už roky snažíme pre vek mladších školákov nájsť silné tituly, ktoré pomôžu rodičom posilniť vieru v srdciach ich ratolestí a ktoré môžu vykonať veľa dobrého aj v srdciach detí, ktoré chodia do kostola bez rodičov. Prvé sväté prijímanie je možno jediná príležitosť, keď sa ku nim dobrá kresťanská kniha rukou krstného alebo starého rodiča, tety či strýka priblíži.

Darček na prvé sväté prijímenie č.1: Zarev ako lev

Na výsledky svojho snaženia sme patrične hrdí. Za posledné roky sme vydali pár titulov, ktoré získali veľa pozitívnych reakcií od detí, rodičov aj kňazov vo farnostiach, zhrnieme si ich nižšie. Tento rok vám prinášame horúcu novinku s názvom Zarev ako lev. Kniha prešpikovaná zaujímavosťami z oblasti prírodných vied, techniky a ľudskej spoločnosti si kladie za cieľ vyformovať v deťoch odvážnu vieru. Viac o kniha sa môžete dozvedieť aj v tomto blogu našej prekladateľky Zuzky.

Z reakcií čitateľov:

  • Toto bola prvá kniha zamyslení, ktorú sme aj dočítali! Obvykle podobné knihy kúpime, začneme a nikdy sa nám ich nepodarí dokončiť. Našim dvom chlapcom sa veľmi páčili príklady a modlitby. Knihu sme zvykli čítať po večeri a potom sme diskutovali na danú tému. Bolo výborné zakončiť uponáhľaný deň ako rodina s Kristom. (A. Saman)
  • Moja vnučka má deväť a táto kniha sa jej veľmi páči. Čítame si ju každé ráno pred odchodom do školy. Nielen čítame, ale si aj vyhľadávame biblické verše. Výborný nástroj pre deti aj dospelých! (Stacy)
Darček na prvé sväté prijímanie
Zarev ako lev

Prvé sväté prijímenie darček č.2: Séria Neopísateľný

Séria troch kníh Neopísateľný ukazuje nádheru stvorenia prostredníctvom vedeckých objavov, fotografií a originálnych ilustrácií. Obsahuje tri krásne knihy, ktoré jedným dúškom v dieťati posilňujú lásku k Bohu i záujem o vedu. Podľa mnohých reakcií detí a ich rodičov týchto 3 krát 100 zamyslení už má čestné miesto v mnohých knižniciach.

Rovnako ako prvý a druhý diel aj tretí sme kúpili ako osvedčený darček – pre dvanásťročného chlapca. Knihy z tejto série mali vždy úspech, páčia sa aj dospelým. Zuzana

Kráľovskí bojovníci

Ak si myslíte, že váš obdarovaný ocení pútavý a napínavý príbeh, odporúčame vám siahnuť po knihách zo série Kráľovskí bojovníci. Séria už bola preverená mnohými mladými čitateľmi a upútala aj deti, ktoré nečítajú až tak radi. Fantastický príbeh s postavami, s ktorými sa školáci ľahko stotožnia, ich naučí mnohému o duchovnom svete a urobí ich lepšími bojovníkmi svetla v každodennom živote.

Knihy sú veľmi dobre a zaujímavo napísané pre chlapcov, ktorí hľadajú dobrodružstvo. Syn nie je veľký čitateľ, ale tieto knihy ho chytili. Odporúčam mamám, ktoré chcú vrátiť chlapcov od počítača ku knihe. Hana

Prehľadná kategória Prvé sväté prijímanie

Ak hľadáte niečo iné, napríklad pamiatky na prvé sväté prijímanie alebo milé kľúčenky, záložky a nálepky všetko toto a ešte viac objavíte v kategórii Prvé sväté prijímanie. Zahŕňa tituly určené priamo pre túto príležitosť, ale aj darčeky, ktoré deti vo veku 8-10 rokov potešia a povzbudia vo viere.

Eva Štrbová
Redaktorka vydavateľstva kumran.sk

Najčítanejšie články